Povraznik 2012 208-X2

Zajíma ťa čo skauti robia počas roka, čomu sa venujú a čo to obnáša byť skautom? Chcel/a by si zistiť aké možnosti ti skauting ponúka? Čo môžeš zažiť a čo ťa neminie? Tak pokračuj v čítaní a zisti, prečo je skauting tak obľúbený u všetkých generáciach!

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo a zo svojou družinou a oddielom si užijete kopu zábavy pri každej akcií, ktorú vymyslíte. Tak ale čo teda konkrétne ti skauting ponúka?

Nekonečné množstvo aktivít a akcii

Povraznik 2012 036-X2

Na skautingu nie sú vybrané úlohy a „bobríky“, ktoré musí každý skaut plniť. Každý výber, každá akcia závisí aj od tvojho rozhodnutia. Existujú skautské výchovné ciele, a tie možno dosahovať najrôznejšími spôsobmi a činnosťami, avšak závisí len od vodcov a radcov, čo všetko dokážu so svojimi zverencami vymyslieť a pripraviť. Aj preto je skautský program taký bohatý.

Tábory

Tabor Mosovce 2011 671-X2

Tábory a táboráky sú tvárou skautingu. Skauti pobehujúci po táborisko, akési zvláštne stany, dlhé dni a noci strávené pod oblohou plnou hviezd, kúpanie sa v potoku. Nezdá sa vám to ako dostatočné dobrodružstvo? Práve tábory sú jedny z akcií typu „keď nezažiješ, tak nezistíš“. Každý jeden tábor je nezabudnuteľný, pre každého skauta je to akýmsi vyvrcholením celého roku. Pokiaľ máš dostatok odvahy, aby si spal/a pod nočnou oblohou, dostatok otužilosti, aby si sa vykúpal/a v potoku, dostatok výdrže, aby si vyliezol na prekrásne miesta v prírode, dostatok nadšenia, aby si všetky chvíle prežil/a so svojimi priateľmi, tak tábor je jednoznačne pre teba dokonalým miestom, kde si perfektne oddýchneš od každodenných starostí, smogu a počítača!

Družinovky a oddielovky

DSC_8067

Družinovky sú pravidelné stretnutia družín (4-12 členov), ktoré sa každý týždeň stretnú vo svojej klubovni, alebo v jej blízkom okolí a majú spoločný program, ktorý si vymýšľajú spoločne. Útulná skautská klubovňa je magnetom, ktorý priťahuje každého člena. Z výzdoby dýchajú prežité dobrodružstvá a tu sa rodí a spriada plán nových dobrodružstiev. Oddielovky (20-50 členov) sú pravidelné stretnutia viacerých družín dohromady a rovnako tak je celý program aj na Vás. Môžete sa venovať skautskej výchove, skautskej a táborníckej praxi, ekológii, hrám, športom, prvej pomoci, komunikácii, výtvarným aktivitám, kultúre, výletom, medzidružinovým súťažiam, spoločným oslavám.  Koľko nápadov, toľko programu!

 

 

Expedície do zahraničia, výlety, splavy, lyžovačky, športy ale aj kultúrne akcie

IMG_2662

Počkať, počkať…toto všetko? –Áno a ešte oveľa viac! Či už plánujete vycestovať do zahraničia alebo sa iba vydať na túru na Spišský hrad o ubytovanie nebude strach. Výhodou skautingu je jeho silná medzinárodná dimenzia. Skauti sú skutočne všade a jej členovia vám radi pomôžu s lacným ubytovaním v klubovni či na skautskej chate. Či už sa pôjdete splavovať, liezť na steny, hrať futbal, ringo, rugby, alebo radšej uprednostníte gitaru pri táboráku je iba na vás. Skauting ponúka každému niečo a berie každého člena individuálne.

 

Ešte stále váhaš, či je to pre Teba to pravé-orechové?

4a927ba2c25c8

Tak neváhaj a príď pozrieť do najbližšej klubovne! Ak sa ti program nebude páčiť, nikto ťa nebude nútiť chodiť znovu. Všetko je to na tvojom rozhodnutí :)