Dobrovoľníctvo je pozastavené

Ďakujeme za porozumenie

Skautské heslo ”Buď pripravený!” nadobúda v týchto náročných okamihoch nový rozmer. Naším hlavným cieľom je zapojiť sa a zvýšiť kapacity aktuálne prebiehajúcej pomoci organizovanej mimovládnymi organizáciami, štátnymi orgánmi, príspevkovými inštitúciami a subjektmi verejnej správy.

Dobrovoľnícka pomoc v BSO počas COVID-19

Ako sa prihlásiť na Skautskú službu

• Prejdi na prihlášku

• Vyplň svoje údaje

• Zaznač kedy, kde a ako chceš pomôcť

• Odošli prihlášku

• Počkaj, kým sa ti ozve koordinátor

Kontaktná osoba

V Bratislavskej skautskej oblasti môžeš v rámci iniciatívy #skautskáslužba kontaktovať koordinátora dobrovoľníkov pre BSO.

Kontaktovať môžeš aj oficiálny celonárodný tím iniciatívy Skautská služba tu: sluzba@skauting.sk

Formulár na prihlásenia sa do Skautskej služby nám pomôže získať informácie, kde a ako môžu naši dobrovoľníci pomôcť. Po vyplnení formulára sa vás budeme snažiť kontaktovať čím skôr s upresnením informácií. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do tejto iniciatívy alebo ju budú akoukoľvek formou propagovať.

Ako sa mám chrániť

Najlepšie je sa chrániť samozrejme rúškom, ostať doma a pravidelne si umývať ruky. Neodporúča sa ani hromadné stretávanie s inými osobami a v prípade, že si bol/a v kontakte s osobou, ktorá sa len pred nedávnom vrátila zo zahraničia, odporúča sa ostať doma a pravidelne si kontrolovať teplotu.
Určite si pozri sériu videí od Úradu vlády Slovenskej republiky:

Užitočné linky