Povraznik 2012 179-X2

Zaujalo Ťa čo skauti robia? Chcel/a by si aj Ty niečo z toho zažiť? Uvažuješ žeby si sa stal skautom/stala skautkou, ale nevieš ako? Prečítaj si tento krátky návod!

Kde sú najbližší skauti?

jambo2012-den5-0003

Skauti sú združení do skautských zborov. (Nie je to žiaden policajný alebo spevácky zbor, takže spievať vedieť nemusíš). Každý zbor má svoju klubovňu = miestnosť, kde sa jeho členovia stretávajú. Nájdi teraz na mape najbližšiu klubovňu k Tvojmu domu (bytu, škole), aby si to nemal ďaleko.

Kedy sa stretávajú skauti/skautky môjho veku?

Povraznik 2012 135-X2

Teraz klikni na názov skautského zboru v bubline nad klubovňou, ktorú si si vybral(a). Pozri sa v tabuľké družín, v ktorý deň sa stretávajú skauti/skautky v Tvojom veku. Družina je skupina 6 až 10 skautov/skautiek v približne rovnakom veku, ktorí sa pravidelne každý týždeň stretávajú v klubovni so svojím radcom (svojou radkyňou).

Napíš vedúcemu.

GILS_april 103-X2

Ak si si už našiel klubovňu, zbor a aj družinu, napíš radcovi družiny. Kontakt naňho nájdeš na konci riadku v tabuľke družín. Napíš ako sa voláš, koľko máš rokov a do ktorej družiny by si sa chcel prihlásiť (určite poteší ak napíšeš aj čo Ťa zaujalo na skautingu, aké máš koníčky, kam chodíš do školy a v ktorej si triede…).

Pozri si aj:
Čo je skauting?
Čo zažiješ v skautingu?